fbpx
Wynająć meble eventowe czy lepiej zakupić

Zajmujesz się organizacją eventów i przy każdym nowym zleceniu zastanawiasz się czy wynajem mebli to dobry pomysł, czy może lepiej by było zakupić tego typu wyposażenie na własność? W dzisiejszym wpisie rozważymy wszystkie za i przeciw wypożyczaniu mebli eventowych. Dzięki nam dowiesz się jaka opcja będzie dla Ciebie najbardziej korzystna oraz przekonasz się jakie możliwości oferuje polski rynek wypożyczalni mebli.

Meble eventowe

Meble eventowe są nieodłącznym elementem każdej imprezy masowej. Czy to festiwal, czy wesele, czy też niewielka uroczystość plenerowa – namioty, leżaki, stoły i krzesła powinny być zapewnione uczestnikom tego typu wydarzeń. Zakupienie mebli eventowych na własność wydaje się być dobrym pomysłem, ale niestety ma sporo minusów. Pierwszym z nich jest niewątpliwie fakt, że namioty i meble zajmują dużo miejsca, więc jeśli Twoja firma nie posiada dużego magazynu, możesz mieć spory problem z przechowywaniem takiego sprzętu. Drugim minusem jest konieczność zadbania we własnym zakresie o konserwację, czyszczenie i naprawę mebli wykorzystywanych na eventach – wiąże się to z dodatkowymi kosztami oraz poświęceniem czasu na te czynności. Kolejnym, ale na szczęście ostatnim czynnikiem przeciwko zakupowi mebli eventowych jest brak różnorodności. Trudno jest zadbać o gusta wszystkich zleceniodawców i zaopatrzyć się w meble pasujące na każdą okazję – tu w grę wchodzi również pierwszy minus, o którym wspominaliśmy, czyli magazynowanie.

Wypożyczalnie leżaków tudzież mebli eventowych zdają się być zatem zdecydowanie lepszą koncepcją. Wszystkie minusy wymienione powyżej nie istnieją w przypadku skorzystania z usług firmy wynajmującej meble. Nie interesuje nas ani przechowywanie sprzętów, ani ich konserwacja, czyszczenie, czy też naprawa. Oferta takiej firmy jest zazwyczaj również bardzo różnorodna, zatem niezależnie czy potrzebujesz wynająć namiot gwiazdę, meble z palet, leżaki, czy jedynie girlandy świetlne do przyozdobienia pleneru, wszystkie te elementy znajdziesz w jednym miejscu.

Wynajem mebli – czy to się opłaca ?

Zastanawiasz się pewnie ile to kosztuje i czy faktycznie bardziej opłaca się skorzystać z oferty wypożyczalni leżaków czy innych mebli eventowych. Już spieszymy z odpowiedzią! Biorąc pod uwagę wszelkie dodatkowe koszty związanie z utrzymaniem mebli w nienagannej kondycji oraz z ich przechowywaniem, a także z uzupełnianiem swojej kolekcji o coraz to nowe modele, by zapewnić klientom urozmaicenie – rachunek jest prosty i klarowny – wydasz mniej pieniędzy i stracisz mniej czasu decydując się na wynajem mebli eventowych z profesjonalnej wypożyczalni!