fbpx

Specjalnie wydzielone miejsce do relaksu podczas przyjęcia weselnego cieszy się coraz większą popularnością – umożliwia gościom zaczerpnięcie świeżego powietrza i nabranie sił na dalszą zabawę. Strefę chill out można zorganizować na trawie, na tarasie, lub nawet wewnątrz lokalu – wszystko zależy od charakteru przyjęcia i pory roku. Jak zorganizować taką przestrzeń?

Plenerowa strefa chill out – od czego zacząć ?

Dekoracja strefy chill out powinna być zgodna ze stylem, w jakim urządzone jest wesele – jej podstawowe wyposażenie to poduchy, niskie stoliki, meble eventowe oraz leżaki. Wielkość terenu, na jakim będzie się znajdowała oraz liczba gości weselnych ma również duże znaczenie – od tych czynników uwarunkowana jest ilość niezbędnych mebli.

Meble do stworzenia strefy chill out, Para Młoda może wykonać samodzielnie – dużą popularnością cieszą się meble z palet, które pokryte dużą ilością poduszek i kocy tworzą przytulny klimat. Na stworzenia wymarzonej strefy chill out, Para Młoda musi poświęcić dużo czasu – ważne jest jej rozplanowanie oraz montaż mebli. Aby oszczędzić sobie kolejnych obowiązków, których i tak nie brakuje podczas organizacji przyjęcia weselnego, warto zdecydować się na wynajem mebli eventowych od profesjonalnych firm – jest to gwarancja ich wysokiej jakości oraz estetyki. Po stronie firm leży montaż i demontaż mebli oraz ich transport – oszczędza to nerwów i stresu.

Atrakcje weselne umieszczone w ogrodzie wiążą się z pewnym ryzykiem pogodowym – deszczem lub upałem. Aby uniknąć nieprzyjemności związanych z warunkami atmosferycznymi, warto umieścić plenerową strefę chill out pod namiotem eventowym typu gwiazda – goście znajdą pod nim schronienie od upałów/deszczu, a charakter całej strefy relaksu nabierze jeszcze większej wyjątkowości. Firmy zajmujące się wypożyczaniem mebli eventowych, w swojej ofercie posiadają również możliwość wynajmu takiego namiotu.

Jak urządzić strefę chill out ?

Plenerowa strefa chill out to bez wątpienia jedna z ciekawszych atrakcji weselnych – to idealne miejsce do odpoczynku od głośnej muzyki, zaczerpnięcia świeżego powietrza oraz integracji gości z obu stron. Strefy relaksu zazwyczaj znajdują się w ogrodzie, wśród dużej ilości zieleni, gdzie dobiegająca z sali weselnej muzyka tworzy iście sielski klimat, wręcz stworzony do rozmów i nabrania sił do dalszej zabawy. W tak zaaranżowanej strefie może znajdować się stoisko z lemoniadą lub drinkami oraz mogą odbywać się gry integracyjne dla gości, np. kółko i krzyżyk.

Plenerowa strefa chill out może zostać dodatkowo udekorowana kwiatami, które będą znajdować się w szklanych, przezroczystych wazonach wśród dekoracyjnych świec ustawionych na stolikach. Do wprowadzenia magicznego klimatu można wykorzystać lampiony, które będą ustawione zarówno w strefie chill out, jak i na zewnątrz. Jeśli Para Młoda zdecydowała się na wykorzystanie namiotu eventowego, to świetnym pomysłem będzie jego udekorowanie za pomocą girland świetlnych – to kolejny element dekoracyjny, który można wypożyczyć u firm zajmujących się montażem stref chill out.

Jeśli Para Młoda zadba o piękną dekorację strefy chill out, to może z powodzeniem wykorzystać ją jako tło do zdjęć plenerowych, lub do pamiątkowego filmu.

Koszt stworzenia plenerowej strefy chill out

Koszt samodzielnego stworzenia mebli z palet nie jest wysoki – na 12 osób potrzebnych jest 15 palet, 3 zestawy poduszek, kilka litrów farby, papier ścierny i robocizna. Jeśli jednak Para Młoda nie ma czasu na kolejny, dodatkowy obowiązek to z czystym sumieniem może skorzystać z usług profesjonalnych firm, które zajmują się montażem i demontażem gotowych stref chill out. Jest to wydatek rzędu kilkuset złotych, w ramach których otrzymujemy gwarancję wysokiej jakości mebli, które będą zadbane i estetycznie wykonane.

Warto zdecydować się na plenerową strefę chill out podczas przyjęcia weselnego – jest to gwarancja dobrego samopoczucia gości oraz niebywała atrakcja weselna. To również dekoracja weselna, która zachwyca swoim wyglądem i sprawia, że przyjęcie weselne jest pełne magii.